ژل اسکالپترا چیست؟

فرورفتگی یا گودی باسن در فضای میان پهلو و ران دیده می‌شود و اغلب در افرادی که چاقی گلابی‌شکل دارند اتفاق می‌افتد. این فرورفتگی‌ها در باسن به طور طبیعی و اغلب به دلیل شکل و ساختار استخوان لگن ایجاد می‌شود و بدون کمک عمل زیبایی پر نمی‌شود. در حالی که ورزش می‌تواند باعث شود گودی باسن کمتر به چشم بیاید، اما افزایش توده عضلانی گودی باسن را پر نمی‌کند. قبلاً بیماران گمان می‌کردند تنها راه درمان ظاهر گود باسن و دستیابی به اندامی به شکل ساعت‌شنی، جراحی است. با این حال، به لطف ژل پوستی، اسکالپترا، گودی باسن را می‌توان از راه غیرجراحی و بدون عوارض جانبی زیاد یا مدت استراحت طولانی پر کرد.

اسکالپترا اولین فیلر یا ژل پوستی مورد تایید سازمان غذا و دارو است که حجم از دست رفته صورت را با لیپوآتراپی بازسازی می‌کند و به از بین بردن چین‌وچروک و خطوط عمیق کمک می‌کند. اکنون، تزریق ژل اسکالپترا به عنوان جایگزینی غیرجراحی برای لیفت برزیلی و جایگزینی حجم از دست رفته در فرورفتگی باسن، محبوبیت روزافزون یافته است. چون در این درمان زیبایی مدت استراحت وجود ندارد، تزریق ژل اسکالپترا در آمریکا و خارج از آن محبوبیت دارد. فرم‌دهی باسن یکی از موفقیت‌آمیزترین کاربردهای تزریق ژل اسکالپترا است که روی بدن و همراه با تقویت عضلات باسن انجام می‌شود. در گذشته، برای دستیابی به این نوع فرم‌دهی به بدن، فقط عمل زیبایی با انتقال چربی یا ایمپلنت باسن در دسترس بود. با کشف اسکالپترا، این ژل پوستی بدون نیاز به جراحی همان نتایج دلخواه را برای شما به ارمغان می‌آورد.

بینظیر امیری، متخصص و زیبایی با گواهینامه و بیش از 15 سال تجربه است. ایشان در کلینیک دلین در تهران در بخش غربی شهر، بهترین درمان‌ها را برای فرم‌دهی بدن به صورت غیرتهاجمی ارائه می‌دهد. وی یکی از اولین متخصصان پوست در تهران بود که از تزریق ژل اسکالپترا برای جوانسازی صورت و پیکرتراشی استفاده کرد. او با درمان گودی باسن از طریق تزریق ژل اسکالپترا به زنان زیادی کمک کرده است تا به اندام ساعت‌شنی دست یابند. کلینیک دلین برای هر فرد برنامه‌های درمانی اختصاصی دارد تا بتواند نتیجه دلخواه برای بیماران خود به ارمغان بیاورد و جوانسازی ماندگار با ظاهر طبیعی برای آنها انجام دهد.

طرز کار اسکالپترا برای افزایش حجم چگونه است؟

ژل اسکالپترا، فیلری منحصربه‌فرد است که توانایی تولید کلاژن در بدن را افزایش می‌دهد. اسکالپترا، ژل تزریقی برپایه آب است که حاوی اسیدی منحصربه فرد به نام پلی-ال-لاکتیک اسید است که مولکولی زیست‌فعال است، تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و به تدریج حجم از دست رفته را در ناحیه مورد درمان بازسازی می‌کند. درمانی چندمرحله‌ای نیاز است که از 4 تا 6 هفته برنامه‌ریزی می‌شود تا تولید کلاژن افزایش یابد، بافت جدید ترمیم و تولید شود و ناحیه مورد نظر حجیم شود. نتایج بلافاصله حاصل نمی‌شود و فرم‌دهی کامل ممکن است حدود 4 تا 6 ماه به طول بیانجامد.

هدف اولیه از تزریق ژل اسکالپترا، بازسازی حجم از دست رفته صورت و درمان خطوط عمیق و چین وچروک‌های سطحی از طریق واداشتن پوست به تولید الاستین و کلاژن بود. برخی از متداول‌ترین نواحی که در آنها تزریق اسکالپترا استفاده می‌شود برای بازسازی حجم در خطوط کنار لب و بینی (خط خنده)، خطوط ماریونت و فرم‌دهی گونه، چانه و فک است. اسکالپترا همچنین در سطح وسیع برای اصلاح فرم بازو، بالای زانو، سینه، باسن و سلولیت استفاده می‌شود. اسکالپترا همچنین با ساختن کلاژن جدید و سفت و محکم کردن پوست در درمان ترک‌های پوستی نیز موثر است.

فواید تزریق ژل اسکالپترا این است که نتایج کامل بیش از دو سال ماندگاری دارد که آن را به بهترین روش ماندگار و غیرجراحی برای حجم دادن و فرم‌دهی باسن تبدیل می‌کند. اسکالپترا جوانسازی ماندگار برای صورت و بدن فراهم می‌آورد و برای کسانی که نتایج تدریجی را ترجیح می‌دهند و نتایج طولانی مدت بدون جراحی و نیاز به استراحت می‌خواهند مناسب است.

تفاوت اسکالپترا با فیلرهای هیلارونیک اسید یا بوتاکس چیست؟

اسکالپترا ژل پوستی است که تاثیر زیستی آن موجب تحریک تولید کلاژن می‌شود. فیلرهای هیلارونیک اسید، مانند ژوویدرم، رستلین و بلوترو، به محل مورد درمان مستقیماً حجم اضافه می‌کنند تا خطوط و چین وچروک‌ها پر شود. بوتاکس یک تعدیل‌گر نورونی است که سازوکار آن براساس فلج کردن عضلاتی در صورت است که برای بروز احساسات به کار گرفته می‌شوند، مانند عضلات اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی)، برآمدگی پیشانی میان دو ابرو (خطوط به شکل 11) و چین‌وچروک پیشانی. بسیاری از بیماران ترکیبی از بوتاکس و فیلر پوستی با تزریق اسکالپترا انجام می‌دهند چون هر یک عملکرد متفاوتی دارند و مکمل یکدیگر برای گرفتن نتیجه دلخواه هستند.

لیفت باسن با اسکالپترا چگونه است؟

ناحیه دیگری که اغلب همراه و همزمان با گودی باسن مورد بررسی قرار می‌گیرد افتادگی باسن است. لیفت باسن با اسکالپترا روشی غیرجراحی برای فرم‌دهی و افزایش حجم باسن است؛ تا بیمار باسنی حجیم، خوش‌فرم و سفت داشته باشد. بسیاری از بیمارن که درصد چربی بدنی آنها در پایین‌تنه کم است نیز ترمیم و شکل‌دادن باسن را برای دستیابی به اندامی به شکل ساعت شنی لازم می‌دانند. لیفت باسن با اسکالپترا روشی غیرجراحی و غیرتهاجمی است. بی نظیر امیری در ارائه نتیجه دلخواه به بیماران تخصص دارد و به بیمار اجازه می‌دهد خودش تعیین کند لیفت جزئی می‌خواهد یا باسنی با ظاهری کاملاً گرد. این درمان با تزریق اسکالپترا به مواضع ناحیه مورد نظر انجام می‌شود. طی چند هفته، اسکالپترا موجب افزایش تولید کلاژن در ناحیه موردنظر می‌شود و حجم بیشتر و پوستی با بافت سفت و سطحی صاف ایجاد می‌کند.

تفاوت لیفت غیرجراحی با لیفت برزیلی چیست؟

لیفت غیرجراحی (مثل تزریق ژل اسکالپترا) و لیفت برزیلی باسن به باسن در ناحیه موردنظر شکل و حجم بهتری می‌دهند. تفاوت لیفت برزیلی در این است که طی عمل جراحی توسط جراح زیبایی انجام می‌شود. در مقابل، درمان با اسکالپترا فرایندی غیرتهاجمی است که متخصص پوست می‌تواند انجام بدهد. در لیفت برزیلی، چربی از سایر نقاط بدن مانند ران یا شکم به باسن منتقل می‌شود. انتقال چربی از طریق لیبوساکشن انجام می‌شود که یک فرایند جراحی برای برداشتن چربی است و بعد طی عمل جراحی در باسن گذاشته می‌شود. در حالی که لیفت برزیلی بسیار موثر است و نتایج مطلوبی برای بیمار فراهم می‌آورد، اما خطر عوارض جانبی جدی در عمل جراحی بسیار بیشتر است. لیفت باسن از طریق ژل اسکالپترا می‌تواند فرم‌دهی با ظاهری طبیعی ایجاد کند بدون اینکه نیاز به تیغ جراحی باشد. هیچ یک از این دو روش در اصل از دیگری بهتر نیست، اما باید خطرات عمل جراحی را مدنظر قرار داد.

طرز کار ژل اسکالپترا در درمان گودی باسن چگونه است؟

گودی باسن در بیماران لاغر مشهودتر است چون چربی بدنی کمتری دارند و باعث می‌شود گودی میان استخوان لگن و استخوان ران بیشتر باشد. با کاهش حجم در این ناحیه و چربی کمتر، این گودی بیشتر به چشم می‌آید. افزون بر این، شکل لگن نیز می‌تواند به دلیل آناتومی و ساختار استخوان در میزان فرورفتگی باسن تعیین‌کننده باشد.

از آنجا که فرورفتگی باسن را نمی‌توان بدون کمک متخصص زیبایی اصلاح کرد، اسکالپترا روشی ساده و موثر است که بدون نیاز به لیپوساکشن، انتقال چربی و عمل زیبایی به این ناحیه بدون نیاز به مدت استراحت برای بهبودی فرم‌ می‌دهد.

چند جلسه درمان با اسکالپترا، حجم باسن را در بخش فرورفتگی بازسازی می‌کند. به طور معمول سه تا چهار جلسه درمان لازم است تا ناحیه موردنظر شکل و حجم دلخواه را پیدا کند. بسیاری از بیماران درمان کامل اسکالپترا که شامل ترمیم فررفتگی، سلولیت و حجم‌دهی است را انتخاب می‌کنند.

چه مقدار اسکالپترا برای ترمیم فرورفتگی باسن نیاز است؟

به طور معمول برای دستیابی به فرم‌دهی کامل و شکل ساعت‌شنی دلخواه بین 20 تا 30 ویال اسکالپترا نیاز است. اگر درمان کامل اسکالپترا موردنظر است که شامل حجم‌دهی و لیفت نیز می‌باشد، تعداد ویال بیشتری مورد نیاز خواهد بود. تعداد دقیق ویال مورد نیاز به ساختار و آناتومی بدن هر بیمار، وسعت اصلاحات مودرنیاز و اندازه دلخواه فرم باسن بستگی دارد.

قیمت اسکالپترا برای اصلاح فرورفتگی باسن چقدر است؟

قیمت متوسط یک ویال اسکالپترا در آمریکا 1000 دلار است. برای اصلاح کامل فرورفتگی باسن در هر جلسه تقریباً 8 تا 10 ویال نیاز است و برای فرم‌دهی کامل باسن به طور متوسط سه جلسه درمان لازم است. اگر تزریق اسکالپترا توسط پرستار و کارآموز انجام شود قیمت آن از تزریق توسط متخصص کارآزموده و دارای گواهینامه بین‌المللی یا جراح پلاستیک کمتر است. 

لیفت باسن با ژل اسکالپترا چگونه است؟

بسیاری از بیماران باسنی سفت و خوش‌فرم با انحنای بیشتر می‌خواهند و اسکالپترا بهترین روش برای دستیابی به این هدف است. برخلاف جراحی و انتقال چربی که مستلزم عمل جراحی است و در بیمارانی که چربی بدنی کمی در پایین‌تنه دارند عملی نیست، اسکالپترا غیرجراحی است و نیازی به تیغ جراحی و برش، برداشت چربی، انتقال چربی یا زمان بهبودی ندارد. فرم و حجم‌دهی به باسن از طریق تزریق ژل اسکالپترا روشی عالی است زیرا می‌توانید شکل و اندازه دلخواهی که برای باسن می‌خواهید را به طور دقیق کنترل کنید.

بهترین روش برای خلاص شدن از شر گودی باسن چیست؟

فرورفتگی‌های باسن به طور طبیعی در ناحیه میان استخوان لگن و ران وجود دارد و به خاطر شکل لگن و میزان چربی پایین‌تنه ایجاد می‌شود. در حالی که ورزش و عضله‌سازی می‌تواند فرورفتگی باسن را کمتر کند اما بیماران اغلب نیاز به اعمال زیبایی دارند تا این گودی‌ها به طور کامل برطرف شود. قبلاً، بسیاری از بیماران اعتقاد داشتند که تنها راه از بین بردن گودی باسن عمل جراحی، مانند انتقال چربی است. اما این اعمال جراحی خطرات بالایی به همراه دارند و بیمارانی که چربی کمی در ناحیه پایین‌تنه دارند، چربی کافی برای انتقال ندارند. به این ترتیب، بهترین راه برای از بین بردن گودی‌های باسن تزریق ژل اسکالپترا است. تزریق اسکالپترا به باسن حجم و ظاهر طبیعی می‌دهد و بیمار اندامی با شکل دلخواه خواهد داشت.

ماندگاری اسکالپترا برای فرورفتگی باسن چقدر است؟

 ژل اسکالپترا یکی از بادوام‌ترین محصولات موجود در بازار است و تاثیر آن تا دو سال پس از درمان ماندگار است. برای دستیابی به بهترین نتیجه، توصیه می‌شود سه تا چهار جلسه درمانی داشته باشید و بین هر جلسه 4 تا 6 جلسه فاصله داشته باشد. کمی زمان لازم است تا نتایج دلخواه مشاهده شود، چون این درمان بر مبنای تولید طبیعی کلاژن در بدن است تا ناحیه مورد درمان حجم و شکل دلخواه را پیدا کند. وقتی تاثیر آن مشاهده شود، (به طور معمول 4 تا 6 هفته پس از درمان) تا دو سال ماندگار است. با این وجود، خانم بینظیر امیری توصیه می‌کند ترمیم سالیانه داشته باشید تا نتایج درمان بهتر حفظ شود.

عوارض جانبی تزریق ژل اسکالپترا چیست؟

اسکالپترا درمانی بسیار ایمن و موثر برای درمان گودی‌های باسن است که با کمترین خطر یا عوارض جانبی به ناحیه موردنظر حجم و شکل می‌دهد. اگرچه اسکالپترا از عناصر فعال مصنوعی، پلی-ال-اسید، تشکیل شده است اما این اسید سازگار با بافت زنده است یعنی موجب عوارض منفی در انسان نمی‌شود. بیماران کمی کبودی یا تورم و درد در محل تزریق خواهند داشت. با این حال، این عوارض جانبی خفیف خودبه‌خود پس از یکی دو روز از بین خواهد رفت. عوارض جانبی نادر شامل شکل‌گیری برجستگی یا گره زیر پوست است که اصلاح آن سخت است. برخلاف فیلرهای هیلارونیک اسید مانند رستیلن یا ژوویدرم، اسکالپترا پس از تزریق تجزیه نمی‌شود. بنابراین حتماً باید برای این درمان به متخصص باتجربه مراجعه کنید.

شایع‌ترین عوارض جانبی لیفت یا اصلاح فرورفتگی باسن با اسکالپترا چیست؟

شایع‌ترین عوارض جانبی اسکالپترا برای اصلاح گودی باسن، عوارض جانبی خفیف ناشی از هرگونه درمان تزریقی و شامل ورم، قرمزی یا کبودی در محل تزریق است. خطر کبودی شدید در محل درمان را می‌توان با پرهیز از مصرف رقیق‌کننده‌های خون مانند ایبوبروفن یا آسپرین در روزهای قبل از درمان و عدم مصرف الکل دست‌کم 48 ساعت قبل از تزریق تا حد زیادی کاهش داد. این عوارض جانبی متداول به طور کلی خفیف هستند و ظرف یک هفته پس از درمان خودبه‌خود برطرف می‌شود.

اگر گودی باسن داشته باشیم و اسکالپترا اثر نکند، چه می‌شود؟

بیماران می‌توانند اطمینان داشته باشند که ژل اسکالپترا روشی بسیار موثر برای از بین بردن گودی باسن است. با تزریق اسکالپترا که فرمول آن بر پایه پلی-ال-لاکتیک اسید است در ناحیه مورد درمان به فرورفتگی‌های باسن، حجم و شکل دلخواه می‌دهد. تزریق اسکالپترا موجب تحریک تولید کلاژن در بدن می‌شود که به مرور زمان تاثیر می‌گذارد و حجم باسن را برای شکل مطلوب افزایش می‌دهد. برای بیمارانی که که تمایل دارند تغییرات خیلی محسوسی در شکل باسن داشته باشند، بهترین درمان می‌تواند انتقال چربی از طریق جراحی و توسط جراح زیبایی انجام شود. در حالی که خطرات مرتبط با جراحی شدیدتر است، نتیجه اغلب محسوس‌تر از تاثیرات تقویتی و طبیعی درمان با اسکالپترا است.

آیا اسکالپترا برای فرورفتگی‌های باسن تاثیرگذار است؟

بله! اسکالپترا درمانی بسیار موثر برای فرورفتگی‌های باسن است. تزریق ژل اسکالپترا برای اصلاح گودی باسن، استفاده بدون مجوز برای تزریق اسکالپترا محسوب می‌شود. در حالی که اسکالپترا دارای تاییده سازمان غذا و دارو برای درمان حجم از دست رفته و پر کردن خطوط و چین‌وچروک صورت است، اما به طور خاص برای درمان گودی باسن مورد تایید نیست. با این حال، کلینیک دلین سال‌ها از تزریق ژل اسکالپترا برای درمان بیماران دارای گودی باسن با اثربخشی بالا استفاده کرده است. اگر می‌خواهید از درمانی بدون مجوز استفاده کنید، حتماً به دنبال متخصصی باتجربه و کارآزموده باشید.

چه کسی گزینه‌ی مناسبی برای درمان گودی باسن از طریق تزریق ژل اسکالپترا است؟

بیماران سالم برای درمان گودی باسن با اسکالپترا مناسب هستند که باسنی خوش‌فرم، گرد، اندام ساعت شنی بدون جراحی می‌خواهند. بسیاری از بیمارانی که تصمیم می‌گیرند گودی باسن خود را اصلاح کنند، همچنین لیفت باسن با اسکالپترا نیز انجام می‌دهند تا باسن بزرگتر و خوش‌فرم‌تر داشته باشند. اسکالپترا درمانی غیرجراحی، بدون درد است که در مطب انجام می‌شود و نیازی به زمان بهبودی ندارد. از آنجا که بیماران می‌توانند همان رو فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند، این درمان راحت و ساده برای بسیاری از بیماران مطلوب است.

نتایج حاصل از تزریق اسکالپترا در ابتدا جزئی است، زیرا چند هفته طول می‌کشد تا اسکالپترا بافت سالم را بسازد و نواحی گود در باسن را پر کند. با هر درمان موفقیت‌آمیز، نتایج تاثیرگذارتر است. یکی از فواید بیشمار تزریق اسکالپترا این است که می‌توانید تصمیم بگیرید چه نوع باسنی می‌خواهید و اصلاحات و فرم‌دهی تا چه حد وسیع باشد. با هر درمان موفقت‌آمیز، میزان فرم‌دهی که می‌خواهید قابل کنترل است و می‌توانید نتایج درمان با اسکالپترا را نظارت کنید.

آیا ورزش به پر کردن فرورفتگی‌های باسن کمک می‌کند؟

ورزش می‌تواند به شکل‌گیری توده عضلانی بیشتر در اطراف باسن کمک کند و فرورفتگی‌ها را بهبود دهد. بهترین فعالیت‌ها برای کاهش ظاهر فرورفتگی‌ها در باسن حرکت اسکوات، لانگ و ددلیفت است که عضلات اطراف باسن و ران را تقویت می‌کند. افزایش توده عضلانی اطراف این ناحیه‌ها می‌تواند ظاهر باسن را بهبود دهد. با این ورزش‌ها نمی‌توان حجم را بازگرداند و فرورفتگی را به طور کامل اصلاح کرد اما تزریق اسکالپترا می‌تواند این کار را انجام بدهد. با این حال، ورزش می‌تواند به بهبود ظاهر باسن و کاهش فرورفتگی‌ها کمک کند.

کدام روش‌های پیکرتراشی همراه با تزریق اسکالپترا تاثیرگذار است؟

 بسیاری از بیماران برای فرم دادن بدن با متخصص زیبایی، خانم بینظیر امیری مشورت می‌کنند و برخی نواحی بدن ممکن است به تقویت یا کاهش نیاز داشته باشد. کول اسکالپتینگ از  طریق اصول کرایولیپولیز یا انجماد چربی در نواحی دارای چربی سرسخت عمل می‌کند. وقتی این سلول‌های چربی از بین برود، سلول های چربی در این ناحیه به طور دائم از بین می‌رود. از کول اسکالپتینگ  می‌توان برای شکم، پهلو، قسمت داخلی و خارجی ران، بازو، بالای زانو و غبغب استفاده کرد. از تزریق کیبلا نیز می‌توان برای برداشتن دائمی سلول‌های چربی در همین نواحی استفاده کرد.

ترماژ محبوب‌ترین دستگاه لیزر سفت‌کننده پوست است و بسیاری از بیماران همزمان با تزریق اسکالپترا از ترماژ در ناحیه باسن استفاده می‌کنند. ترماژ لیزر آر اف است که بافت میانی پوست را گرم می‌کند تا تولید کلاژن جدید را تحریک کند. وقتی اسکالپترا با ترماژ ترکیب شود، دوبرابر کلاژن تولید می‌شود و پوستی سفت‌تر و سالم‌تر با نتایج ماندگار برایتان به ارمغان می‌آورد.

بسیاری از بیماران همچنین می‌خواهند توده عضلانی در برخی نواحی بدن مانند شکم و اندام تحتانی را افزایش بدهند. ام‌اسکالپ و کولتن هر دو بدون درد و به طور موثر توده عضلانی می‌سازند.

از کجا باید تزریق اسکالپترا برای رفع گودی باسن را شروع کنم؟

اگر ظاهر گود و فرورفته باسن خود را دوست ندارید و به دنبال درمانی غیرجراحی هستید تا اندام ساعت شنی داشته باشید، کانتورینگ  با درمان گودی باسن از طریق اسکالپترا می‌تواند راه‌حل مناسب شما باشد. تزریق اسکالپترا در ناحیه گودی باسن برای دستیابی ایمن و موثر به نتایج لیفت باسن بدون جراحی است. فیلر اسکالپترا با پلی-ال-لاکتیک اسید تولید طبیعی کلاژن بدن را افزایش می‌دهد تا حجم باسن افزایش و فرورفتگی‌ها کاهش یابد و اندام ساعت شنی ایده‌آل برایتان به ارمغان بیاورد.

کلینیک دلین در رابطه با درمان‌های جوانسازی رویکردی کل‌نگر و ساده دارد و برای هر بیمار برنامه‌ای مختص خودش ارائه می‌دهد تا به مسائل هر کس به طور اختصاصی بپردازد و نتایج دلخواه وی را به ارمغان آورد. بهتر است ابتدا با مشاوره شروع کنید تا ببینید درمان اسکالپترا برای فرورفتگی باسن یا لیفت باسن با اسکالپترا برای شما مناسب است. برای تعیین وقت مشاوره و شروع درمان پیکرتراشی بدون جراحی با شماره کلینیک تماس حاصل فرمایید.                  

به اشتراک بگذارید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *