آیا می‌توان بعد از میکرونیدلینگ، فیلر تزریق کرد؟

فیلرهای پوستی و میکرونیدلینگ دو شیوه درمان زیبایی هستند که به پوستی که در سنین سالخوردگی دچار چین و چروک شده است، حجم می‌دهند. اما کدام یک از این شیوه‌های درمانی برای شما مناسب است؟

جواب این سوال واقعاً به اهداف و نیازهای شما بستگی دارد، اما بعضی افراد، هر دو شیوه را مؤثر می‌دانند و به همین دلیل این سؤال پیش می‌آید که چه مدت بعد از درمان میکرونیدلینگ می‌توانم برای تزریق فیلر اقدام کنم؟

در مرکز زیبایی دلین، متخصصان زیبایی شناسی ما خوشحال می‌شوند که در زمینه فیلرهای پوستی و میکرونیدلینگ به بیمارانی که به دنبال بیشترین بازده هستند، خدمات خود را ارائه دهند. با این حال، فاصله بین انجام این دو نوع درمان قابل بحث و بررسی است. در اینجا به مواردی می پردازیم که باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید.

میکرونیدلینگ چه کاری انجام می‌دهد؟

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی پیش رونده است که با نام درمان القای کلاژن نیز شناخته می‌شود. در این روش با استفاده از سوزن‌های مینیاتوری و استریل شده که به یک غلتک متصل‌اند، ده‌ها سوراخ ریز در پوست ایجاد و به این ترتیب انواع مشکلات پوستی را درمان می‌کنند. بدن از طریق ارسال فاکتورهای رشد و بهبود به محل زخم به آسیب وارد شده به پوست واکنش نشان می‌دهد. این روش، همچنین دور جدیدی از تولید کلاژن را در پوست ایجاد می‌کند. پروتئین بیشتر به تقویت ساختار پوست کمک می‌کند و پوست رنگی صاف و یکنواخت به خود می‌گیرد.

انجمن آکادمی پوست آمریکا (AAD) تأیید کرده است که فرآیند بهبودی پوست پس از میکرونیدلینگ به کاهش جای زخم‌ها و لکه‌های تیره کمک می‌کند و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد.

فیلرها چه کاری انجام می‌دهند؟

در دهه های آغازین سال 2000، اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا، استفاده از فیلرهای پوستی مصنوعی را که بیشتر آنها از هیالورونیک اسید (HA) تشکیل شده‌‌اند تأیید کرد. HA به طور طبیعی در بدن ما، به خصوص در پوست، یافت می‌شود؛ یعنی جایی که رطوبت در آن نگهداری و حفظ می‌شود. این محصولات جدید نسبت به کلاژن گاوی که قبلا استفاده می‌شد، ایمن‌تر بودند و دوام بیشتری داشتند (به جای 1-2 ماه، حدود 6 تا 12 ماه دوام داشتند)؛ بنابراین به سرعت به فیلرهای ارجح تبدیل شدند. اولین فیلر HA تایید شده، رستلین و بعد از آن ژوویدرم بودند.

رستلین به لب‌ها حجم می‌دهد و همچنین چین و چروک‌های متوسط و حتی شدید صورت را بهبود می‌بخشد. این ژل، زیست سازگار وکاملا قابل قبول است. رستلین علاوه بر جذب رطوبت در پوست، فضاهای بین رشته‌های پروتئینی کلاژن و الاستین را در لایه‌های عمیق‌تر پر می‌کند و باعث حجم‌دهی و یکدست شدن پوست می‌شود.

ژوویدرم شامل مجموعه کامل از محصولاتی است که هر کدام با فرمولی که دارند، برای ناحیه‌ای از صورت و پشت دست‌ها خوب عمل می کنند. محصولات ژوویدرم مشابه رستلین عمل می‌کنند.

آیا می‌توانم بعد از میکرونیدلینگ، فیلر تزریق کنم؟

بعضی از افراد می‌خواهند از مزایایی که هم میکرونیدلینگ و هم فیلرهای پوستی دارند بهره مند شوند؛ ولی فاصله بین دریافت این دو شیوه درمانی باید چقدر باشد؟ جواب این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بیشتر کسانی که در زمینه روش‌های آرایشی/زیبایی شناسی، خدمات ارائه می‌دهند، توصیه می‌کنند که بعد از میکرونیدلینگ، باید دو هفته صبر کرد و بعد فیلرهای پوستی را تزریق نمود تا پوست قبل از شروع فرآیندی دیگر بهبود بیابد.

متأسفانه، شواهد کمی وجود دارد که این نکته را تأیید کند یا جدول زمانی بهتری برای درمان ارائه دهد. بهترین گزینه این است که این سوال را با مرکز زیبایی شناسی مورد تایید خود در میان بگذارید. آنها دانش و تجربه لازم را دارند تا پاسخ خود را به شما ارائه دهند.

آیا به دنبال جوانسازی صورت خود با میکرونیدلینگ و فیلرهای پوستی هستید؟ برای مشاوره با یکی از متخصصان زیبائی با ما تماس بگیرید یا همین امروز نوبت رزرو کنید.

به اشتراک بگذارید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *