هشت مزیت فیلرهای هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در نقاط مختلف بدن از جمله پوست، چشم و بافت‌های پیوندی تولید می‌شود. این ماده به حفظ آب در داخل بافت‌های بدن کمک می‌کند. در نتیجه، بافت‌های بدن با کمک این ماده هیدراته و چرب باقی می‌مانند و به عملکرد بهینه خود ادامه می‌دهند. اما بدن ما هم‌زمان با بالا رفتن سن مقادیر کمتری از هیالورونیک اسید را تولید می‌کند. این عامل نقش مهمی در بروز چین و چروک صورت و همچنین خشکی و افتادگی پوست بدن ایفا می‌کند.

فیلرهای هیالورونیک اسید به عنوان درمان غیرتهاجمی در نظر گرفته می‌شوند که می‌توانند هیالورونیک اسید موردنیاز در بدن را تأمین و در نتیجه روند بروز علائم پیری پوست را معکوس کنند. تعدادی از فیلرهای هیالورونیک اسید شامل موارد زیر هستند: ژوویدرم؛ ژوویدرم ولوما؛ رستلین و رستلین لیفت. این فیلرها می‌توانند مشکلات پوستی را بهبود دهند و به شما کمک خواهند کرد که پوست سالم‌تر و جوان‌تری داشته باشید.

آیا علائم رایج پیری در بدن شما پدیدار شده‌اند و قصد دارید که این روند را از طریق تزریق هیالورونیک اسید به پوست معکوس کنید؟ در ادامه هشت مورد از مزایای فیلرهای هیالورونیک اسید را شرح می‌دهیم.

مزایای هیالورونیک اسید

1. کاهش چین و چروک و خطوط صورت

فیلرهای پوستی حاوی هیالورونیک اسید می‌توانند چین و چروک‌های صورت را از طریق پر کردن خطوط روی پوست کاهش دهند. علاوه براین، هیالورونیک اسید می‌تواند از طریق تقویت کردن لایه‌های طبیعی محافظ پوست به کاهش آسیب‌های ناشی از قرار گرفتن بدن در معرض نور خوشید، آلودگی‌های زیست‌محیطی و دود سیگار کمک کند. در صورتی که تعداد زیادی چین و چروک و خطوط بر روی صورت شما وجود دارند یا لکه‌های بدی در اطراف چشم‌ها، بینی یا دهان خود مشاهده می‌کنید، می‌توانید فیلرهای هیالورونیک اسید را به این نقاط صورت خود تزریق کنید. هیالورونیک اسید می‌تواند به کاهش این مشکلات پوستی و بهبود ظاهر پوست شما کمک کند.

2. درمان غیرتهاجمی

ما می‌توانیم فیلرهای هیالورونیک اسید را در قالب یک رویه درمانی کم تهاجمی یا غیرتهاجمی اجرا کنیم. فیلرهای موضعی هیالورونیک اسید غیرتهاجمی هستند، زیرا شما ماده هیالورونیک اسید را به صورت ملایم بر روی پوست خود می‌مالید. این در حالی است که فیلرهای تزریق شدنی اندکی تهاجمی محسوب می‌شوند، زیرا شما باید ماده فیلر را از طریق سوزن به پوست تزریق کنید. اما این درمان‌های مبتنی بر فیلرهای پوستی در مقایسه با جراحی‌های زیبایی از جمله جراحی لیفت صورت کمتر تهاجمی در نظر گرفته می‌شوند، زیرا جراحی‌های زیبایی شامل رویه‌هایی همچون برش صورت و همچنین دوره‌های نقاهت بلندمدت هستند.

3. هیدراته کردن پوست

هیالورونیک اسید به عنوان یک ماده مرطوب‌کننده در نظر گرفته می‌شود. این ماده آب را به سمت خود جذب می‌کند و به اتم‌های هیدروژن می‌چسبد. هیالورونیک اسید می‌تواند از طریق جذب دائم رطوبت به هیدراته شدن و حفظ سلامتی و جوانی پوست شما کمک کند. در صورتی که شما در یک آب و هوای خشک زندگی می‌کنید یا زمان زیادی را به انجام فعالیت‌هایی اختصاص می‌دهید که باعث خشک شدن پوست می‌شوند (از جمله نشستن جلوی نور خورشید یا شنا کردن در استخرهای آغشته به کلر)، فیلرهای پوستی حاوی هیالورونیک اسید می‌توانند به حفظ رطوبت و نرم نگه‌داشتن پوست شما کمک کنند.

4. افزایش قابلیت ارتجاع پوست

در صورتی که مقادیر کافی از هیالورونیک اسید در پوست شما وجود داشته باشد، پوست شما بهتر می‌تواند از خود در مقابل آلودگی‌های زیست‌محیطی از جمله سیستم اگزوز خودرو و دود سیگار دفاع کند. علاوه بر این، برخی ترکیبات مضر در محصولات بی‌کیفیت مراقبت از پوست می‌توانند لایه‌های طبیعی محافظ پوست شما را از بین ببرند. هیالورونیک اسید می‌تواند از پوست شما در مقابل این ترکیبات مضر محافظت کند.

5. سفت کردن پوست

هیالورونیک اسید نمی‌تواند مانند الاستین به طور مستقیم باعث سفت شدن پوست شود (الاستین پروتئینی است که به پوست اجازه می‌دهد بعد از کشیده شدن دوباره به حالت قبلی خود باز گردد). اما هیالورونیک اسید می‌تواند پوست شما را هیدراته کند و در نتیجه پوست شما ظاهر محکم‌تری خواهد داشت. کاهش سطح الاستین در طول فرایند پیری می‌تواند باعث آویزان شدن (شل شدن) و پژمرده شدن پوست شود. اما هیالورونیک اسید می‌تواند از طریق پر کردن پوست به سفت‌تر شدن و محکم‌تر شدن ظاهر پوست شما کمک کند.

6. تولید مجدد سلول‌های پوستی

هیدراته شدن و تقویت قابلیت ارتجاعی پوست بعد از کاربرد فیلرهای هیالورونیک اسید می‌تواند به احیاء و تولید مجدد سلول‌های پوست کمک کند. تولید سلول‌های جدید نیز می‌تواند به پوست شما کمک کند که ظاهر سالم‌تر، جوان‌تر و پرطراوت‌تری داشته باشد و در نتیجه سطح چین و چروک و خطوط چهره کاهش پیدا خواهد کرد.

7. برطرف کردن مشکل تغییر رنگ پوست

لایه‌برداری پوست و افزایش نرخ جایگزینی سلول‌های پوستی می‌تواند به برطرف کردن کک و مک، لکه‌های پیری روی صورت و دیگر مشکلات مرتبط با تغییر رنگ پوست کمک کند. علاوه بر این، فیلرهای هیالورونیک اسید نیز می‌توانند از طریق تولید سلول‌های پوستی جدید و افزایش نرخ جایگزینی سلول‌ها به برطرف کردن کک و مک و لکه‌های صورت کمک کنند. به طور ویژه، محصولات فیلر حاوی هیالورونیک اسید و ویتامین سی می‌توانند برای برطرف کردن مشکل تغییر رنگ پوست مؤثر باشند، زیرا ویتامین سی می‌تواند به روشن کردن پوست شما کمک کند.

8. صاف کردن پوست

در صورتی که بر روی پوست شما جای زخم جوش یا چاله وجود داشته باشد، بعد از لمس کردن بدن خود احساس می‌کنید که پوست شما ناهموار، زمخت و ناصاف است. البته بیشتر فیلرهای تزریق شدنی نمی‌توانند جای زخم جوش بر روی پوست چهره شما را به طور کامل پر کنند. با وجود این، فیلرهای هیالورونیک اسید می‌توانند حجم صورت شما را در نقاط غیر هموار افزایش دهند و در نتیجه پوست شما ظاهر صاف‌تری خواهد داشت. علاوه براین، فیلرهای پوستی می‌توانند از طریق بر طرف کردن زبری و زمختی به شما کمک کنند که پوست نرم‌تر و ملایم‌تری داشته باشید.

در صورتی که زخم‌ها و چاله‌های ناشی از جوش‌های صورت یکی از نگرانی‌های مهم شما در مورد وضعیت پوست هستند، می‌توانید با ما در مورد ترکیب کردن فیلرهای تزریق شدنی هیالورونیک اسید و فیبرین غنی از پلاکت (PRF) مشورت کنید. فیبرین های غنی از پلاکت از فناوری میکرونیدلینگ به منظور تقویت سطح تولید کلاژن، سفت کردن پوست و بر طرف کردن جای جوش استفاده می‌کنند.

برای دسترسی به فیلرهای هیالورونیک اسید به کجا باید مراجعه کنید؟

 کلینیک دلین در غرب تهران می‌تواند فیلرهای هیالورونیک اسید، فیبرین های غنی از پلاکت و بسیاری از درمان‌های دیگر ضد پیری را برای شما فراهم کند. این رویه‌های درمانی می‌توانند به معکوس کردن علائم پیری پوست و بهبود ظاهر شما کمک کنند. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های کلینیک تماس برقرار کنید. ما مشاوره رایگان برای شما ارائه می‌کنیم تا بتوانید با آگاهی درباره انتخاب فیلرهای هیالورونیک اسید تصمیم گیری کنید.

به اشتراک بگذارید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *