لیفت باسن اسکالپترا: هر آنچه باید قبل از اقدام بدانید

نکات چکیده:

 • درباره این عمل: لیفت باسن نوعی عمل زیبایی است که می‌تواند انحنا و شکل باسن شما را بدون جراحی یا عوارض خطرناک افزایش دهد. در لیفت باسن با ژل اسکالپترا از نوعی فیلر پوستی به نام اسکالپترا استفاده می‌کنند تا تولید کلاژن در لایه‌های عمیق‌تر پوست را تحریک کنند.
 • ایمن و بی‌خطر: این روش باعث ایجاد زخم نمی‌شود و ایجاد زخم بدن در این شیوه زیاد اتفاق نمی‌افتد؛ با این حال خطر عفونت غیرممکن نیست. لیفت باسن اسکالپترا، مانند سایر فیلرهای پوستی نسبت به جراحی و روش‌های جایگزین، ایمن‌تر است.
 • راحتی و آسودگی: لیفت باسن اسکالپترا را می‌توان به سرعت در مطب پزشک یا تزریق کننده انجام داد. انتخاب کسی که مجاز به انجام این کار باشد و آموزش دیده باشد تا بتواند این درمان را به شما ارائه دهد، مهمترین بخش این فرآیند است.
 • هزینه: میزان هزینه‌‌ای که باید پرداخت کنید به حجم فیلری که می‌خواهید در طول پروسه لیفت باسن خود تزریق کنید، بستگی دارد و متفاوت است. هزینه این لیفت ممکن است در آمریکا از 4000 تا 7000 دلار هزینه داشته باشد.
 • اثر بخشی: نتایج این روش به عوامل زیادی بستگی دارد؛ یکی از این عوامل، سطح تجربه کسی است که تزریق را برای شما انجام می‌دهد. طبق تجربه، بسیاری از افرادی که لیفت اسکالپترا انجام داده‌اند، راضی هستند و می‌گویند که این روش، انتخابی کم خطر برای رسیدن به باسنی بسیار گردتر و پرتر است.

لیفت باسن اسکالپترا چیست؟

تغییر حالت و کاهش حجم باسن از نتایج طبیعی کاهش وزن، افزایش سن و بارداری است.

اگر این کاهش حجم هم برای شما اتفاق افتاده است و متوجه آن شده‌اید، ممکن است به لیفت باسن اسکالپترا فکر کرده باشید. این شیوه درمانی، ‌گزینه‌ای کم تهاجمی، کم خطر و بدون نیاز به جراحی است که می‌تواند انحنا و شکل باسن شما را دوباره بازگرداند.

اسکالپترا گونه‌ای از فیلرهای پوستی است. بنابراین برای دریافت این فیلر پوستی باید از سلامت کافی برخوردار باشید. اگر سیگار نمی‌کشید، از سلامت جسمی برخوردار هستید و اهداف واقع بینانه‌ای نسبت به نتایج این شیوه دارید، ممکن است مورد مناسبی برای دریافت لیفت باسن اسکالپترا باشید.

عملکرد لیفت باسن اسکالپترا به چه شکل است؟

لیفت باسن اسکالپترا عملکرد متفاوتی نسبت به دیگر فیلرهای پوستی دارد.

ترکیبات هیالورنیک اسید حجم را به طور کامل افزایش می‌دهد اما ژل اسکالپترا به جای این کار، چیزی به نام پلی ال-لاکتیک اسید را به لایه های پوست شما تزریق می‌کند. کار این ماده، شروع مکانیسم تولید کلاژن طبیعی در بدن است.

کلاژن، پروتئینی است که به پوست شما ساختار و شکل می‌دهد و به همین دلیل، تزریق اسکالپترا باعث پر شدن ناحیه زیر باسن شما به شکل خمیده‌ای می‌شود که طبیعی به نظر می‌رسد و با نوع بدن شما مطابقت دارد.

ساخت کلاژن چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد. این بدان معناست که برای مشاهده بهبود حجم و شکل، احتمالاً به چندین مرتبه تزریق ژل نیاز خواهید داشت.

در حال حاضر، تزریق فیلر پوستی اسکالپترا فقط برای صورت استفاده می‌شود و استفاده از آن در هیچ قسمتی از بدن به جز صورت مورد تایید اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا نیست. تزریق اسکالپترا برای باسن، کاربردی بدون مجوز در نظر گرفته می شود؛ به همین دلیل، اطلاعات بالینی زیادی در مورد نتایجی که ممکن است در انتظار شما باشد وجود ندارد.

براساس تجربه، بسیاری از افرادی که از این شیوه استفاده می‌کنند از نتایج خود راضی هستند.

مراحل انجام لیفت باسن اسکالپترا

هنگامی که در نوبت تزریق خود حاضر می‌شوید، لباسی کاغذی به شما داده می‌شود تا بپوشید. آن‌ها توضیحاتی درباره چگونگی پوشیدن لباس به شما خواهند داد.

در مرحله بعد، تزریق کننده به شما دستور می‌دهد که راحت روی شکم خود دراز بکشید. تزریق کننده یا دستیار او، الکل را روی محل تزریق مد نظر می‌کشد تا آن را استریل کند و خطر عفونت را کاهش دهد.


ممکن است، طبق انتخاب شما و توصیه تزریق کننده از بی‌حس کننده‌ای به صورت موضعی روی باسن استفاده شود تا هر گونه دردی که در طول تزریق احساس می‌کنید، کاهش یابد.


فرآیند تزریق فقط چند لحظه طول می‌کشد زیرا تزریق کننده از تجهیزات استریل شده برای تزریق اسکالپترا به باسن استفاده می‌کند.

پس از اتمام تزریق، ممکن است ناحیه تزریق شده را بانداژ پیچی کنند. پس از آن می‌توانید طبق معمول لباس بپوشید و بلافاصله پس از اتمام کار، رانندگی کنید.

نقاطی که می‌توانند تحت تزریق قرار گیرند.

لیفت باسن اسکالپترا نقاطی مانند باسن و ناحیه گلوتئال شما را هدف قرار می‌دهد. برخلاف سایر روش‌ها که از طریق لیپوساکشن چربی را جمع آوری می‌کنند و به باسن تزریق می‌کنند، لیفت باسن اسکالپترا فقط بر ناحیه باسن تأثیر می‌گذارد.

آیا در این روش، خطر یا عوارضی فرد را تهدید می‌کند؟

این روش، دارای خطرات و عوارض جانبی است که ممکن است فرد را تهدید کنند. عوارض جانبی شدید و عوارض ناشی از فیلرهای پوستی، اتفاقات معمولی نیستند. پس از لیفت باسن اسکالپترا، ممکن است متوجه چنین عوارضی شوید:

 • کبودی یا قرمزی
 • نتایج نامنقارن
 • توده یا برآمدگی‌هایی که ممکن است به مرور زمان برطرف شوند.
 • خون ریزی در محل تزریق
 • جوش‌ها و آکنه‌های موقت در محل تزریق
 • خارش یا کهیر

برخی از افراد پس از تزریق اسکالپترا دچار کبودی در محل تزریق یا غده‌های زیر پوست می‌شوند. طبق یک مطالعه در سال 2015، 7 تا 9 درصد افراد ممکن است به غده‌های زیر پوستی دچار شوند.

در برخی موارد، فیلرهای پوستی می‌توانند باعث عفونت شوند. در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر با تزریق کننده خود تماس بگیرید و به دنبال کمک پزشکی اورژانسی باشید:

 • ترشحات سبز یا زرد در محل تزریق
 • تب و دمای بدن بالا
 • احساس خستگی
 • حالت تهوع
 • سرگیجه

باید چه چشم داشتی از عمل لیفت باسن اسکالپترا داشته باشیم؟

لیفت باسن اسکالپترا، دوره نقاهت طولانی مدتی ندارد. بعد از عمل، دستورالعمل‌هایی از طرف تزریق کننده به شما داده می‌شود و ممکن است از شما خواسته شود که به مدت یک یا دو روز، پس از تزریق از نوشیدن الکل و ورزش شدید خودداری کنید.

نتایج لیفت باسن اسکالپترا بلافاصه قابل مشاهده نیستند. ممکن است 4 تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج تزریق مشاهده شوند چرا که تزریق این ژل به آرامی تولید کلاژن بدن شما را افزایش می‌دهد.

نتایج این گونه از بات لیفت دائمی نیست. اسکالپترا در عرض 2 سال پس از عمل حل شده و جذب بدن می‌شود.

عکس‌های قبل و بعد بیماران

قبل از اینکه نوبت خود را با تزریق کننده رزرو کنید از آن‌ها بخواهید اگر عکس‌های قبل و بعد از نمونه کارهای خود را دارند، آن‌ها را به شما نشان دهند. در اینجا چند عکس قبل و بعد برای نمونه آورده شده است.

آمادگی برای لیفت باسن با ژل اسکالپترا

قبل از نوبت لیفت با ژل اسکالپترا، تزریق کننده دستورالعمل‌هایی را در مورد چگونگی آماده شدن برای این کار به شما می‌دهد. این دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال کنید. ممکن است به شما دستور داده شود که:

 • سیگار نکشید.
 • دو هفته قبل از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید.
 • 48 ساعت قبل از تزریق از نوشیدن الکل خودداری کنید.

فراموش نکنید که باید سابقه سلامتی خود را با تزریق کننده به اشتراک بگذارید. مشکلات سلامتی که قبلاً داشتید و داروهایی که مصرف می‌کنید هم از این دسته هستند.

هزینه لیفت باسن با ژل اسکالپترا چقدر است؟

لیفت باسن با ژل اسکالپترا در دسته عمل‌های زیبایی اختیاری قرار می‌گیرد؛ این بدان معناست که طرح بیمه شما این تزریق را پوشش نمی‌دهد و باید تمام هزینه را از جیب خود بپردازید.

هزینه لیفت باسن با استفاده از ژل اسکالپترا به دو عامل اصلی بستگی دارد. اولین مورد، میزان تجربه تزریق کننده است. انتخاب تزریق کننده‌ای که آموزش دیده باشد و مجوز داشته باشد، امری ضروری است. با این حال هر چه تزریق کننده شما با تجربه‌تر باشد، احتمالاً هزینه درمان هم بیشتر خواهد بود.

میزان حجمی که می‌خواهید به باسن اضافه کنید، عامل دومی است که در هزینه لیفت تأثیر می‌گذارد. اسکالپترا هم، همانند دیگر فیلرهای پوستی مانند بوتاکس، به شکل ویال خریداری می‌شود و هزینه آن به گردن شما، یعنی مصرف کننده، می‌افتد.

براساس آمار سال 2018، هر ویال اسکالپترا به طور متوسط 915 دلار قیمت دارد. یک لیفت کوچک باسن به چهار ویال ژل اسکالپترا نیاز دارد. برای به دست آوردن نتایج چشمگیرتر به ژل بیشتری نیاز دارید. میانگین هزینه‌ای که باید برای این کار بپردازید بین 4000 تا 7000 دلار است.

برای اطلاع از قیمت دقیق این روش یا روش های مشابه با ما تماس بگیرید.

تزریق اسکالپترا نیازی به بیهوشی ندارد؛ اگر چه ممکن است برخی از تزریق کنندگان توصیه کنند از بی‌حس کننده موضعی مثل لیدوکائین استفاده کنید تا درد در حین تزریق، کاهش یابد.  

این روش را می‌توان در مطب تزریق کننده انجام داد؛ بنابراین لازم نیست نگران هزینه‌های بیمارستان باشید. گاهی اوقات به لیفت باسن با ژل اسکالپترا، لیفت باسن در هنگام استراحت هم می‌گویند زیرا مدت تزریق، کوتاه است و نیازی نیست برای استراحت و گذراندن دوره نقاهت برنامه ریزی کنید و به دنبال مرخصی از محل کار باشید.

لیفت باسن با ژل اسکالپترا در مقابل لیفت باسن از طریق جراحی

لیفت باسن اسکالپترا نسبت به سایر روش‌های افزایش سایز باسن، مثل لیفت باسن برزیلی و پروتز باسن، خطر کمتری دارد؛ البته نتایج لیفت با ژل اسکالپترا به آن اندازه چشمگیر نیست و موقتی نیز هست. با این حال، لیفت باسن با ژل اسکالپترا، ایمن‌تر و کم هزینه‌تر است.

اگر از نتیجه لیفت باسن با ژل اسکالپترا راضی نیستید، می‌توانید چند ماه پس از دریافت اولین دوره تزریق، فیلر بیشتری نزریق کنید. اگر فکر می‌کنید نتایج طبیعی به نظر نمی‌رسند یا آن چیزی نیست که در ذهن داشتید، نگران نباشید زیرا این ژل در طی دو سال از بین می‌رود.

سایر گزینه‌هایی که برای بزرگ کردن باسن استفاده می‌شوند، نتایجی دائمی به همراه دارند.

چگونه تزریق کننده پیدا کنیم؟

اگر علاقه مند به لیفت باسن با استفاده از ژل اسکالپترا هستید، با یک تزریق کننده آموزش دیده و دارای مجوز تماس بگیرید تا در مورد انتظارات و گزینه‌های مناسب خود صحبت کنید.

به اشتراک بگذارید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *