لیفت باسن برزیلی چیست؟

لیفت باسن برزیلی یک عمل زیبایی پرطرفدار است که در آن چربی به باسن انتقال می‌یابد تا حجم آن افزایش یابد.

اگر راجع به لیفت برزیلی شنیده‌اید و کنجکاو هستید روش‌های دائمی‌تر نسبت به ورزش به تنهایی را بشناسید، در اینجا  در مورد این روش و نحوه یافتن جراح متخصص بیشتر اطلاعات کسب کنید تا مطمئن شوید عمل با ایمنی کامل انجام می‌شود.

عمل لیفت باسن برزیلی

در این عمل چربی از نواحی دیگر به باسن انتقال می‌یابد که به خاطر نتایج طبیعی قابل توجه است. این عمل شامل مراحل زیر است:

 1. این عمل معمولاً تحت بیهوشی انجام می‌شود اما در عمل‌هایی که حجم چربی کمی انتقال می‌یابد، می‌توان با بی‌حسی موضعی (داروی بی‌حسی) عمل را انجام داد. می‌توانید قبل از عمل درخواست داروی ضدتهوع کنید، مخصوصاً اگر بیهوشی موجب حالت تهوع در شما می‌شود.
 2. سپس جراح با استفاده از لیپوساکشن، چربی را از نواحی دیگر بدن مانند شکم، پهلو و ران برمی‌دارد. خودِ لیپوساکشن مستلزم ایجاد برش در پوست و بعد استفاده از لوله برای برداشتن چربی از بدن است.
 3. چربی‌هایی که از بدن خودتان برداشته شده است، پالایش و برای تزریق به باسن آماده می‌شود.
 4. کار جراح با تزریق چربی آماده شده به نواحی مشخص در باسن که شکلی گرد و حجیم پیدا کند تمام می‌شود. پزشک برای انتقال چربی، در باسن سه تا پنج برش ایجاد می‌کند.
 5. برش لیپوساکشن و انتقال چربی هر دو با بخیه دوخته می‌شوند. سپس جراح روی محل مورد نظر را محکم می‌بندد تا خونریزی را به حداقل برساند.

فواید جراحی لیفت برزیلی باسن

برخلاف سایر روش‌های جراحی باسن مانند قرار دادن پروتز سیلیکونی در باسن، لیفت برزیلی برای فرم‌دهی طبیعی باسن که در عین حال ظاهر گردتری پیدا کند بسیار مناسب است.

همچنین در این عمل می‌توان مشکلاتی مانند شلی و کم حجم بودن باسن که گاهی به خاطر بالا رفتن سن به وجود می‌آید را برطرف کرد.

همچنین اگر از نامتقارن بودن باسن خود رنج می‌برید و نمی‌توانید لباس های دلخواهتان را بپوشید، می‌توانید این عمل را مدنظر قرار دهید.

فایده دیگر لیفت برزیلی این است که در مقایسه با پروتز سیلیکونی خطر عفونت کمتری وجود دارد. نسبت به سایر مواد مانند سیلیکون و سیلانت که گاهی به طور غیرقانونی توسط افراد غیرمتخصص در باسن قرار داده می‌شود، ایمن‌تر است.علیرغم این فواید، چند عارضه جانبی جدی هم وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرد.

عوارض جانبی لیفت برزیلی باسن

لیفت برزیلی باسن در مقایسه با سایر جراحی‌ها مانند پروتز سیلیکونی خطر خیلی کمی به همراه دارد. با این وجود، این فرایند هم مانند هر جراحی دیگر خطر عوارض جانبی دارد؛ برخی از این عوارض جدی و به شرح زیر هستند:

 • عفونت
 •  زخم
 • درد
 • شکل‌گیری توده زیر پوست در نواحی ساکشن یا تزریق شده
 • از دست رفتن پوست در ناحیه مورد درمان به دلیل عفونت عمیق
 • آمبولی چربی در قلب یا ریه‌ها که می‌تواند مرگبار باشد

گزارشات اخیر نشان می‌دهد نرخ مرگ به دلیل لیفت برزیلی باسن 1 در 3000 است. وقتی عمل به درستی انجام نشود، چربی تزریق شده ممکن است وارد عروق خونی بزرگ در باسن شود و بعد به سمت ریه‌ها حرکت کند. این در سیستم تنفسی مشکل ایجاد می‌کند و در نهایت منجر به مرگ می شود.

عارضه جانبی دیگر این است که باسن نتواند چربی تزریق شده را جذب کند. بدن مقدار مشخصی از چربی تزریق شده را می‌شکند و جذب می‌کند. گاهی ممکن است نیاز به یک یا دو عمل دیگر داشته باشید. جراح برای اینکه این خطر را به حداقل برساند، ممکن است دفعه اول چربی بیشتری به باسن تزریق کند.

قبل و بعد

کنجکاو هستید بدانید لیفت برزیلی باسن چه شکلی است؟ جراح باید تصاویری از قبل و بعد عمل‌های خود به شما نشان بدهد تا ذهنیت روشن‌تری نسبت به این روش پیدا کنید.

بهبودی پس از عمل لیفت برزیلی و دروان نقاهت

مثل هر عمل جراحی زیبایی دیگری، باید پس از لیفت برزیلی باسن مراقبت‌های خاصی انجام بدهید. تا دو هفته پس از عمل نمی‌توانید روی باسن بنشینید و تا زمانی که این ناحیه به طور کامل بهبود یابد، باید به پهلو یا روی شکم بخوابید.

باسن ممکن است طی چند هفته دوران نقاهت پس از عمل متورم باشد.

به طور کلی، تاثیرات این جراحی از چند ماه تا چند سال ماندگار است.

در ابتدا، ممکن است بیش از یک عمل نیاز باشد تا به نتایج دقیق و دلخواه دست یابید. همچنین ممکن است تا شش ماه زمان لازم باشد تا بتوانید نتایج کامل پس از عمل اولیه را مشاهده کنید.

می‌توانید با حفظ وزن و عدم نوسان در بالا و پایین رفتن وزن خود مطمئن شوید نتایج مثبت خواهید دید.

هزینه لیفت برزیلی باسن

در سال 2016، به طور متوسط هزینه لیفت باسن 4.571 دلار بود، در حالی که پروتز باسن 4.860 دلار هزینه داشت. این هزینه‌های متوسط صرفاً براساس دستمزد جراح است؛ باید هزینه‌های دیگر را نیز مدنظر داشته باشید، مانند هزینه بیمارستان، بیهوشی و مراقبت‌های بعدی.

مراقب باشید در دام عمل‌های «ارزان» که به نظر زیادی خوب و غیرواقعی هستند نیفتید. همیشه در مورد جراح تحقیق کنید و مطمئن شوید دارای برد تخصصی است.

بیمه هزینه لیفت برزیلی باسن را پوشش نمی‌دهد زیرا عمل پزشکی محسوب نمی‌شود. از قبل با پزشک خود مشورت کنید و تمام هزینه‌ها را مشخص کنید و ببینید آیا برنامه‌ای برای پرداخت اقساطی دارند یا خیر. امور مالی را باید مدنظر داشته باشید.

همچنین باید دوران نقاهت و عدم توانایی کار کردن را که ممکن است یک هفته یا بیشتر باشد درنظر داشته باشید.

چه کسانی گزینه‌ای مناسب برای لیفت برزیلی باسن هستند؟

همیشه بهتر است قبل از تصمیم به لیفت برزیلی با جراح زیبایی مشورت کنید. اگر دارای شرایط زیر باشید، جراح شما را گزینه مناسب می‌داند:

 • از دست دادن ظاهر طبیعی باسن به دلیل بالا رفتن سن یا نوسانات وزنی
 • عدم احساس راحتی با لباس‌های دلخواه
 • داشتن ذخیره چربی کافی در پهلوها و سایر نواحی برای ساکشن
 • سیگاری نبودن
 • داشتن وزن نرمال
 • به طور کلی داشتن سبک زندگی سالم که شامل ورزش منظم است
 • نداشتن عفونت یا مشکلات مرتبط با عمل

لیفت برزیلی باسن در مقابل لیفت با اسکالپترا، پروتز سیلیکون و لیپوساکشن

فرم‌دهی باسن این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است اما به این معنا نیست که تنها گزینه، لیفت برزیلی باشد. می‌توانید گزینه‌های دیگر را با پزشک خود در میان بگذارید و مشورت بگیرید:

 • لیفت باسن با اسکالپترا. ژل اسکالپترا نوعی فیلر پوستی است که برای جوانسازی پوست به دلیل از دست رفتن حجم طبیعی به خاطر بالا رفتن سن استفاده می‌شود. این فیلر اغلب برای چین‌وچروک پوست استفاده می‌شود اما می‌توان از آن همراه با لیفت برزیلی برای به دست آوردن  بیشترین حجم استفاده کرد. استفاده از اسکالپترا برای فرم‌دهی باسن کاربرد بدون مجوز و تایید سازمان غذا و دارو محسوب می‌شود.
 • پروتز سیلیکونی باسن: همانطور که از نامش پیداست، این عمل شامل استفاده از پروتز سیلیکونی و قرار دادن آن در باسن است. نسبت به لیفت برزیلی بسیار تهاجمی‌تر است، گرچه گاهی هر دو عمل با هم استفاده می‌شوند. پروتز سیلیکونی خطرات بلندمدت جابه‌جا شدن به همراه دارد لذا احتمالاً در آینده نیاز به انجام دوباره عمل خواهید داشت.
 • لیپوساکشن. اگر ذخیره‌ی چربی زیادی در ناحیه شکم دارید، گاهی جراح پیشنهاد خواهد کرد این چربی اضافی را بردارید تا باسن گردتر و حجیم‌تر دیده شود. این عمل فقط شامل برداشتن چربی است و انتقال چربی که در لیفت برزیلی است اینجا انجام نمی‌شود.

هیچ وقت برای لیفت باسن از سیلیکون یا تزریق هیدروژل استفاده نکنید. این روش‌ها نتایج دلخواهتان را به شما نمی‌دهند. اما مهمتر اینکه سازمان غذا و دارو به دلیل عوارض جانبی شدید و مرگ در مقابل استفاده از آنها هشدار داده است.

چطور پزشک مناسب را پیدا کنیم؟

برای اطمینان حاصل کردن از تبحر پزشک باید در مورد اعتبار و تجربه وی تحقیق کنید.

بیشتر پزشکان جلسه مشاوره دارند تا بتوانید از آنها در مورد تحصیلات و گواهینامه سوال کنید. آنها باید تصاویری از قبل و بعد بیماران که سابقه و تبحر آنها را نشان بدهد داشته باشند.

در نهایت باید به تصمیم خودتان اعتماد کنید. اگر پزشک، زیادی مشتاق است عمل را با نرخی بسیار پایین انجام بدهد، ممکن است مجوز قانونی نداشته باشد.

اگر برای یافتن پزشک مناسب دچار مشکل شده‌اید، با جستجو در انجمن جراحان و انجمن جراحان زیبایی شروع کنید.

جمع بندی

جراحی لیفت برزیلی باسن محبوبیت روزافزونی در جهان پیدا کرده است. وقتی توسط پزشک متبحر و دارای برد تخصصی انجام شود احتمال اینکه نتیجه دلخواهتان را به دست آورید بیشتر خواهد بود. قبل از ثبت درخواست آماده باشید و در مورد عمل، هزینه‌ها و دوران نقاهت اطلاعات کسب کنید.

درست است که لیفت برزیلی باسن عملی پرطرفدار است، اما برای همه مناسب نیست. در مورد نتایج دلخواهی که می خواهید و سوابق پزشکی خود با پزشک مشورت کنید. پزشک برحسب نیازهای شما این عمل یا هر روش دیگری که مناسب باشد را توصیه خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *