میکروپیگمنتیشن

دستگاه میکروپیگمنتیشن بسته به برند و موتور آن متفاوت هستند، موتور این دستگاه ها در داخل محفظه تعبیه شده است. و از لحاظ ظاهری شبیه به یک خونویس خیلی پهن و بزرگ هستند.سر دستگاه جای

 قرار گیری سوزن است که ممکن است پیچی یا تی باشد.در قسمت انتهای دستگاه نیز جای اتصال سیم آداپتور قرار دارد.

میزان عمق سوزن و قدرت کاشت و سرعت دستگاه به وسیله دکمه هایی که روی بدنه قرار دارد تنظیم می شود. ملاک انتخاب این دستگاه قدرت موتور آن است،هرچه قدرت موتور بالاتر باشد میزان کاشت عمیق تر و در نتیجه ماندگاری رنگ هم بیشتر می شود.مورد دیگر میزان لرزش موتور است، وقتی لرزش دستگاه کم باشد میزان تمرکز روی کار بالا می رود و احتمال سر خوردن دستگاه و لغزش آن در دست خیلی کم می شود.دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگ را از طریق سوزن بسیار ظریف به لایه زیرین پوست تزریق می کند.نحوه عملکرد دستگاه در همه روش ها یکی است و در نوع اجرای تکنیک و نوع کاری که قرار است انجام شود با هم متفاوت است.

نکته: کارتریج نوع سوزنی است که به دستگاه میکروپیگمنتیشن متصل می شود.این دو از لحاظ معنایی با هم تفاوت ندارند. سوزن ها دیگر ابزار مورد نیاز در این تکنیک هستند که بسته به نوع کاری که قرار است انجام شود مدل آن تغییر می کند.سه نوع مدل سوزن با نام تی ، پیچی و سرپلاک برای این کار استفاده می شوند.نوع سوزن سرپلاک با تی و پیچی کاملا متفاوت از این نوع سوزن استفاده می شود.

سوزن ها دیگر ابزار مورد نیاز در این تکنیک هستند که بسته به نوع کاری که قرار است انجام شود مدل آن تغییر می کند.سه نوع مدل سوزن با نام تی ، پیچی و سرپلاک برای این کار استفاده می شوند.نوع سوزن سرپلاک با تی و پیچی کاملا متفاوت از این نوع سوزن استفاده می شود.یک نکته مهم در انتخاب سوزن پیچی و تی در نوع عملکر آنها است. سوزن پیچی بسیار بهتر از نوع تی است، به دلیل کاشت ظریفتر آن و نوع قرار گرفتنش در دستگاه.که مانند پیچ در داخل محفظه دستگاه پیچ می شود و باعث محکم بودن آن می شود.

نکته مهم دیگر که از حیث بهداشتی پر اهمیت است، وجود ممبران در سوزن پیچی، ممبران محفظه ای است که مانع کشیدن خون و رنگ به داخل دستگاه می شود. و ایمنی کار را از لحاظ بهداشتی بسیار بالا می برد.در حالی که در سوزن تی این محفظه وجود ندارد . احتمال کشیده شدن خون و رنگ به داخل دستگاه در این نوع سوزن زیاد است.

رنگها در میکروپیگمنتیشن معمولا یک بیس مشخصی دارند. رنگهای ابرو که بیس قهوه ای با تناژ گرم یا سرد هستند. در لب ها معمولا قرمز و کالباسی بسیار پرطرفدار است. رنگهای کالباسی چون تم بسیار ملایم دارند می تواند گزینه خیلی خوبی برای انتخاب باشند، زیرا هم می توان لب های رنگ دار داشت و در عین حال مناسب برای محیط های کاری.در صورت تصمیم به آرایش نیز می توان روی آن رژ لب زد. متاسفانه استفاده از رنگهای بی کیفیت و خیلی ارزان ( البته نه هر ارزانی) موجب عفونت های شدید و همینطور حساسیت و زخم شدن لب ها می شود. وظیفه یک پیگمنتر کار است که از رنگ های اورجینال و دارای تاییدیه بهداشتی استفاده کند.رنگ های نامرغوب ریزش خیلی زیادی دارند و همینطور موجب حساسیت های شدید پوستی می شوند برای ایجاد آمبره بهتر است از رنگهای قرمز استفاده شود تا سایه تیره و روشن را به خوبی نشان دهد. و همینطور باعث می شود میزان برجسته سازی لب خیلی زیاد شود.

بی حسی ها در سه نوع پمادی، پد و قطره ای وجود دارند.در گذشته بدون بی حسی های قوی این کار کمی با درد انجام می شد اما امروزه با وجود بی حسی های بسیار قوی درد حین کار به میزان قابل توجهی کم و یا کلا از بین می رود.معمولا برای بی حس کردن چشم و ابرو بهتر است از بی حسی پمادی استفاده شود، برای لب به دلیل بافت ماهیچه ای که دارد و ممکن است درد بیشتری داشته باشد از بی حسی پد استفاده می شود.

بی حسی قطره ای،مایع یا یخی که همه یکی هستند در حین کار استفاده می شوند.اگر شخص باز هم درد داشته باشد یا آستانه تحمل دردش پایین باشد چند قطره از این بی حسی را روی یک لایه دستمال کاغذی میریزیم و برای چند دقیقه روی محل مورد نظر می گذاریم.برای استفاده آن برای چشم خیلی دقت کنید چون در صورت وارد شدن به چشم بسیار خطرناک خواهد بود.